Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2004 - 2005

 Digitální fotoaparát OLYMPUS C-5050 Zoom

ObrazekDigitální fotoaparát, který se velmi povedl. Nejenom, že je vybaven čipem 5.26 Mpix s maximálním rozlišením 2560 x 1920 pix, ale i vysokosvětelným objektivem s 3x optickým zoomem a podporou automatické, poloautomatických a manuální expozice. Ty jsou doplněny několika kreativními programy typu Portrét aj.. Jako paměťové karty lze použít jak starší Smartmedia, tak novější X-Data nebo univerzální CompactFlash typ I i II včetně Microdrive. Napájení je řešeno pomocí 4x tužkových baterií. Tělo částečně vyrobené z kovu perfektně sedne do ruky a ovládání je velmi intuitivní. Škoda jen, že objektiv má při nejširším záběru geometrické zkreslení (soudkování).

 

 

Od března 2006
 Digitální zrcadlovka OLYMPUS E 500 Double Zoom Kit
Obrazek
Obsahem tohoto balení jsou objektivy ZUIKO DIGITAL EZ-1445 a EZ-4015 s rozsahem ohniskové vzdálenosti po přepočtu 28–90mm a 80–300mm (14-45mm 1:3.5-5.6) a (40-150mm 1:3.5-4.5).
Olympus E-500 je digitální zrcadlovka s prvotřídním výkonem ve velmi kompaktním a lehkém těle s integrovaným bleskem, mnoha expozičními režimy a uživatelským komfortem. Vestavěný blesk umožňuje používat fotoaparát za všech okolností, bez nutnosti pořizování externího blesku. Digitální zrcadlovka Olympus E-500 splňuje všechny požadavky kladené na digitální fotoaparáty této třídy. Olympus E-500 s rozlišením 8,0 a prvotřídní obrazovou kvalitou se Olympus E-500 tak stává vysněným nástrojem pro začínající, pokročilé i zkušené fotografy. S plně kompletním manuálním nastavením a navíc s uživatelsky přívětivým ovládáním a nabídkou je Olympus E-500 předurčen ke skutečně kreativní práci a je ideální bránou pro vstup do světa digitálních zrcadlovek.
 Od prosince 2008 

 

Digitální SLR zrcadlovka OLYMPUS E-3
Objektiv ZUIKO Digital ED 12-60mm f2.8-4.0 SWD
Objektiv ZUIKO Digital ED  9-18mm  f4.0-5.6.
 
Obrazek
Tak jsem konečně vstoupil do světa profesionálních digitálních zrcadlovek. Digitální SLR zrcadlovku OLYMPUS E-3 jsem zakoupil tělo této zrcadlovky koncem roku 2008. K novému tělu jsem zakoupil, 5x zoom objektiv ZUIKO Digital ED 12-60mm f2.8-4.0 SWD a OLYMPUS ZUIKO Digital ED 9-18mm f4.0-5.6.
Tělo – OLYMPUS E-3 je úplně jiný než jsme byli u zrcadlovek tohoto výrobce zvyklí. Je vyroben z hořčíkové slitiny. Je větší a těžší než jeho předchůdci a skvěle padne do ruky. O to se také stará příjemné pogumování pod prsty. Na horní straně fotoaparátu přibyl pomocný displej a logika ovládání je tomu přizpůsobena. Na zadní stěně má E-3 výklopný otočný TFT displej sloužící, kromě nastavení menu a prohlížení uložených snímků, též jako živý náhled se 100% zobrazením obrazu dopadajícího na čip E-3. Je to plně výklopný displej s možností natáčení. Nebudu   zde Obrazekpopisovat každý detail, to je precizně provedeno v návodu, ale za pozornost stojí zapínání fotoaparátu zapuštěnou páčkou, otevírání prostoru paměťové karty zapuštěnou páčkou, stativový závit v ose objektivu a konektor připojení kablíku studiového blesku, který je krytý plastovým šroubem. Po celou dobu testu nedošlo k náhodnému zmáčknutí některého z ovladačů, spouště, či hlavního vypínače. Při obsluze fotoaparátu vše fungovalo na první pokus, nedocházelo k nedomáčknutí, není problém udržet i delší časy závěrky bez zapnuté stabilizace. Zepředu má E-3 bajonet se 4/3 systémem uchycení objektivu. Shora je vyskakovací výklopný blesk, sáňky pro externí blesk a systémové blesky OLYMPUS, dále pomocný displej, spoušť a v úrovni prstů kruhové zapuštěné voliče. Zprava je pod plastovými dvířky ukrytý aretovaný prostor paměťových karet připravený pracovat současně s xD kartami a CF I a II kartami. ObrazekVzadu jsou ostatní ovládací prvky. Nad LCD displejem je umístěn pentaprismatický hledáček s dioptrickou korekcí +1/-3 D a vestavěnou záslepkou ovládanou páčkou. Pod displejem je soubor čtyř tlačítek ovládajících: „koš“ pro mazání snímků, „Menu“, „Info“ a ovládání displeje. Po pravé straně LCD displeje je důležité tl.“IS“ sloužící k ovládání režimů stabilizace obrazu. Na spodní stěně E-3 je kovový stativový závit a prostor pro Li-Ion akumulátor uzavřený plastovými dvířky s aretací. Jsou zde také praktické výstupky proti odření fotoaparátu a zdrsněný kryt kolem stativového závitu proti opotřebení při používání stativu. Za objektivem E-3 se nachází rychle sklopné zrcadlo, nad ním je matnice s možností výměny a za zrcadlem nový 11,8 Mpx čip krytý fólií ultrazvukového protiprachového zařízení. ObrazekUltrazvukové zařízení je podobné jako u E-410. Čištění senzoru ultrazvukem probíhá při každém zapnutí fotoaparátu impulsem s frekvencí 30000 kmitů za sec. a jeho činnost je indikována modrou led diodou na zadní stěně fotoaparátu. Čištění senzoru lze vyvolat nuceně z menu. Oklepaný prach ze senzoru je zachytáván trvale lepivým povrchem pásku pod senzorem. Rozměry těla E-3 jsou 142,5(š) x 116,5 (v) x 74,5(t) mm a váha těla 810g. Tedy žádný drobeček.
 
 
Od ledna 2010
Teleobjektiv ZUIKO DIGITAL ED 35-100mm F2,0

Špičkový profesionální teleobjektiv ZUIKO DIGITAL ED 35-100mm F2,0 nabízí ekvivalentní ohniska 70-200mm. Tento unikátní profesionální objektiv s pevnou světelností v celém svém rozsahu je prvním objektivem na světě s těmito parametry. Obsahuje 21 členů v 18 skupinách, včetně 4 ED členů a 1 Super ED členu pro nejvyšší obrazovou kvalitu. Je prachu a vodě odolný. Navíc je velmi lehký a kompaktní.

Rozměr: 96,5 mm x 213,5 mm

Hmotnost: 1650 g (bez adapteru stojanu, adaptér stojanu 150 g)

 
 

 Obrazek
 
 
 
 
 
 

 

 

            Od prosince 2011

 

        Canon EOS 5D Mark II

eos_5d_mark_ii_w200_tcm126-549569.jpg 

Fotoaparát EOS 5D Mark II s rozlišením Full Frame kombinuje výjimečné rozlišení s rychlostí snímání až 3,9 snímku/s a velmi vysokou citlivostí ISO. Dodatečná funkce snímání filmů v rozlišení Full HD dále posunuje hranice možností.

 

 

Vlastnosti

  • 21,1megapixelový senzor CMOS full frame

  • Procesor DIGIC 4

  • Rozsah citlivosti ISO až 25 600

  • Záznam filmů v rozlišení Full HD (1 080, 30 snímků/s)

  • 3,0” displej VGA LCD s vysokým rozlišením a režimem Live View

  • Snímání JPEG rychlostí až 3,9 snímku/s až do naplnění kapacity karty

  • 9bodový AF + 6 pomocných bodů AF

  • Tělo z hořčíkové slitiny

 

CANON EF 70-200/4 L IS USM

 EF 70-200mm f/4L IS USMCanon EF 70-200mm f/4L USM - vysoce výkonný teleobjektivní transfokátor série L, vybavený čtyřkrokovou stabilizací obrazu, kombinuje malou hmotnost a kompaktnost s maximální clonou f/4. Použitím UD členu a vybraných optických materiálů dosahuje vynikajícího rozlišení a přenosu kontrastu. Vnitřní ostření dopředu (Inner focus) a USM kroužek umožňují rychlý a tichý autofokus. Otáčivý polarizační filtr může být připevněn a bez problému používán, neboť se frontální člen objektivu během ostření neotáčí. Objektiv je upraven pro použití v podmínkách prachu nebo vlhka.
Ohnisko a světelnost
Ohniskové vzdálenosti v rozmezí 70-200 mm (112-320 mm ekv. 135) jsou vhodné pro celou škálu fotografických motivů, včetně krajinných detailů, portrétů i sport. Díky světelnosti F4 lze snadno dosáhnout ostrých snímků i při nižší intenzitě osvětlení, či získat malou hloubku ostrosti, která eliminuje rušivé pozadí. Maximální clonové číslo je f/32. V optické soustavě skládající se z 20 členů v 15 skupinách jsou zahrnuty členy, které zabraňují vzniku optických vad, mezi něž mimo jiné patří i chromatická aberace.
Motor a zaostřování
Ultrazvukový motor skýtá tiché a velmi rychlé zaostření. V případě potřeby je možné rychlé ultrasonické AF zaostřování přepnout na MF. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 120 cm od roviny záznamového media (film či senzor) vyznačené na těle fotoaparátu.

CANON Telekonvertor 2X III

CANON Telekonvertor 2X III

 Tento telekonvertor je ideální pro fotografování sportu a přírody a pro novináře. Zvětšuje 2× ohniskovou vzdálenost teleobjektivů (se zoomem) Canon řady L, zvyšuje přesnost systému automatického zaostřování a zlepšuje komunikaci mezi fotoaparátem a objektivem.

Skener

CANON CanoScan 9000F s dianástavcem

scaner-00.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Skener nejvyšší řady určený pro skenování filmů, fotografií a dokumentů s pokročilými funkcemi zajišťujícími vyjímečnou kvalitu při nejvyšší rychlosti. Přístroj s kvalitním CCD snímačem dokáže pracovat v rozlišení až 9600 x 9600 DPI při 48bitové barevné hloubce. Velkou výhodou je rychlé skenování dokumentů, fotografií, filmů a diapozitivů s nulovou dobou zahřívání skeneru. Skener je velmi rychlý - barevnou fotografii či dokument A4 dokáže nasnímat za 7 sekund, 35mm negativ pak za 18 sekund / snímek.

scaner-01.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Integrovaná jednotka filmového adaptéru za vás automaticky a bez námahy naskenuje všechny filmy. V rámci jediného úkonu lze skenovat filmový pás 12 x 35 mm a čtyři diapozitivy upevněné v rámečcích (negativy či pozitivy). Jednotka také podporuje formát svitkového filmu 120 (max. 6 x 22 cm). Vestavěná technologie FARE Level 3 (Film Automatic Retouching and Enhancement) společnosti Canon vyhledá s použitím infračerveného světla na povrchu filmu fyzické vady a bez zdlouhavého ručního retušování dokáže obnovovat poškrábané, poškozené, zaprášení nebo vybledlé filmy.

 Historické fotografie a pohlednice jsou skenovány tímto skenerem v rozměru 2750x1772 obr.bodů v rozlišení 500 dpi (obr.bodů/palec) a velikosti dokumentu 9x14 cm a jsou uloženy ve formátu TIFF. Dále jsou digitálně vyčištěny (odstraněno poškození) softwarem ZONER Photo Studio 14.

 

scaner-02.jpg